• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

1923 SELANİK KILKIŞ PİKOVA KÖYÜ MUBADİLLERİ

PEYKOVA (AGIOS MARKOS) dan KARAHALİL'e .....

KUŞADASI'NDA MÜBADİL - MUHACİR KUŞAKLARIN ÖRGÜTLENMESİNDE 10.YIL 2008 - 2018
Genel Başkanımız sayın Ahmet Altunsoy'un 4 KASIM 2018 tarihli mesajıdır;

"Kurucumuz Süleyman Aran'ın girişimiyle bir araya gelenler, Kuşadası Selanik Mübadilleri, Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği için 22 MAYIS 2008 tarihinde kuruluş başvurusu yaptı.

19 AĞUSTOS 2008 tarihinde kuruluşun onaylanmasının ardından, dernek binası, yapılan bir törenle 13 KASIM 2008 tarihinde açıldı.

Aradan Geçen 10 yılda, KUŞADASI'nın sosyo-kültürel yaşamında önemli bir yer edinen derneğimiz "mübadele, mübadil, muhacir" kavramlarının ve tarihinin yerelde ve çevremizde tanınmasını - bilinmesini sağlayarak, gerçekleştirdiği etkinlikler ve çalışmalar ile bir mübadil-muhacir-göçmen kenti olan Kuşadası ve çevresinde mübadil kuşakların dayanışma ve kaynaşmasının tek adresi olmuştur.

Başta, 2010 yılında vefat eden Kurucu Başkanımız SÜLEYMAN ARAN olmak üzere, aramızdan ayrılan büyüklerimizi saygıyla anıyor, derneğimizin bu günlere ulaşmasına katkıda ve destekte bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ahmet Altunsoy, Genel Başkan. Kuşadası Selanik Mübadilleri ve Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği."


Üyemiz Hayri Gürgün'ün objektifinden Kuşadası Mübadele Evi.


Dernek Üyemiz Sn. Hüseyin Yılmaz'ın 10.Yıl Kutlama Gecemize gönderdiği Mesajını da aşağıda görebilirsiniz;

" Ahmet Bey, 10.yıl kutlama gecenize katılamayacağım için üzgünüm. Bundan 10 sene önce açılışını Kuşadası İlçe Halk Kütüphanesi salonunda yapılan dernek açılışını çok iyi hatırlıyorum. Kurucu Başkan rahmetli Hüseyin Aran çok heyecanlıydı. Bizler de Aydın'dan bir grup olarak gelmiştik. Açılışa davet edilen ADÜ' den hocamız Ayten Can Tunalı çok etkileyici ve duygusal bir konuşma yapmış ve benim şahsen boğazım düğüm düğüm olmuş, gözlerim dolmuştu. Keşke o gün çektiğim fotoları da bulup sizlerle paylaşabilseydim. Geçen bu 10 yıl içinde dernek çok güzel ve faydalı etkinliklere imza attı. Ben ve eşim hemen hemen hepsine katılmaya çalıştık. Bu arada Kurucu Başkan Süleyman Aran ve birçok kayıplarımız oldu. Allahtan hepsine rahmet diliyorum. Daha sonra Dernek Başkanlığını devralan ve halen sürdüren Ahmet Altunsoy çıtayı daha da yükseklere çıkarmak için canla başla çalışıyor. Tüm yönetim kurulu arkadaşları da özveriyle yardımcı oluyorlar. Derneğimizin kuruluşunun 10.yılı kutlu olsun. Üyelerin gençleşmesi dileğine katılıyorum. İleride çok daha güzel etkinliklerde hep birlikte olmak üzere nice 10 yıllara... Hüseyin YILMAZ"Kuşadası Belediyesi ile Selanik Mübadilleri ve Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği arasında "KUŞADASI MÜBADELE EVİ ve KAHVESİNE ilişkin ORTAK HİZMET PROTOKOLÜ" 13 KASIM 2018 tarihi itibariyle imzalandı. Belediye Başkanımız Özer KAYALI ile Dernek Başkanı Ahmet ALTUNSOY'un prrotokole imza koymalarının ardından, çiçek buketimizi sunduk, günün anısına fotoğraf çektirdik.

Not: Kuşadası Selanik Mübadilleri ve Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğimizin faaliyetlerine ait tüm fotoğrafları bu sitemizin Ana Sayfa / Foto Galeri bölümünde bulabilirsiniz.

www.pikovamubadilleri.com  
1749 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın